Bm Slam Stal przegrywa pierwszy mecz w kwalifikacjach Pucharu Europy.

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów walczący w kwalifikacjach do Pucharu Europy przegrali dzisiaj z Bnei Herzelia – 74:84.

Nasi koszykarze wracając po 15 latach na europejskie parkiety nie byli faworytem tego pojedynku, ale nawiązali równą walkę z gospodarzami. Po pierwszej połowie wygrywali oni tylko dwoma punktami, niestety w 3 kwarcie uzyskali oni 9 punktową przewagę i nie udało się w ostatnich 10 minutach odrobić strat. Wraz z końcowym gwizdkiem to właśnie gospodarze mogli cieszyć się z wygranej.

W naszej drużynie dobry mecz rozegrał Johnson, który zdobył 14 punktów, miał pięć asyst i cztery zbiórki. Należy jednak zaznaczyć, iż doskonałe zagrali również pozostali nasi zawodnicy i przed czwartkowym rewanżem trzeba przyznać, iż nie stoimy na straconej pozycji. 10 punktów to jest strata, którą nasza drużyna jest w stanie odrobić i z pewnością kibice czekają na awans do kolejnej rundy kwalifikacji Pucharu Europy.

Bnei Herzliya – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:74 (21:21, 20:18, 24:17, 19:18)

Bnei Herzliya: Shawn Dawson 22, Xavier Thames 18, Taurean Green 15, Dominique Archie 8, Jeff Adrien 7, Alex Rosenberg 6, Halil Kanacević 5, Tom Maayan 3.

BM Slam Stal Ostrów: Johnson 14, Skifić 11, Surmacz 11, Chyliński 9, Notice 7, Ochońko 6, Majewski 6, Łapeta 6, Kostrzewski 4