WYGRYWAMY. BM Slam Stal w półfinałach play-off.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała 3 mecz ćwierćfinałowy play-off z MKS Dąbrowa Górnicza i zapewniła sobie awans da półfinałów.

Początek spotkania należał do naszych koszykarzy, którzy uzyskali spokojne prowadzenie i wygrywamy tę kwartę 22:15.

Początek drugiej kwarty to powiększenie przewagi naszego zespołu do 11 punktów i nagle wszystko się zacięło, gdyż to MKS notuje doskonała serie 10 punktów. Następuje wyrównanie spotkanie, jednak to MKS wygrywa tę kwartę i uzyskuje prowadzenie 38:36.
Początek trzeciej kwarty był bardzo wyrównany. Na szczęście zaczynamy przeważać na parkiecie, a doskonale w tym momencie spisuje się Aarona Johnson oraz Mateusza Kostrzewskie, dzięki którym uzyskujemy prowadzenie. W końcówce swoje punkty dokładają Marc Carter oraz Łukasz Majewski co daje nam bezpieczne prowadzenie 8 punktami.

Ostatnia kwarta to próba odrobienia strat przez gospodarzy, którzy zbliżają się do naszego zespołu, jednak nie mogą uzyskać wyrównania. Dla nas ponownie w końcówce za 3 trafia Marc Carter, do tego swoje punkty dokłada Aaron Johnson, dzięki czemu uzyskujemy 8 punktową przewagę, której gospodarze nie są już w stanie nadrobić, Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 76:85 i dzięki 3 zwycięstwu meldujemy się w  półfinałach play-off.

Rywalem naszego zespołu w półfinałach będzie zwycięzca z pary Stelmet BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański. 3 mecz tej pary rozpocznie się o godzinie 20:00. Na chwilę obecną Stelmet BC Zielona Góra prowadzi w serii 2:0.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:85 (15:22, 23:14, 17:27, 21:22)

MKS Dąbrowa Górnicza: Kerron Johnson 21, Byron Wesley 13, Jeremiah Wilson 11, Bartłomiej Wołoszyn 10, Przemysław Szymański 5, Laimonas Chatkevicius 5, Marcin Piechowicz 5, Witalij Kowalenko 4, Piotr Pamuła 2, Patryk Wieczorek 0.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Aaron Johnson 25, Marc Carter 17, Mateusz Kostrzewski 12, Łukasz Majewski 12, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 5, Robert Tomaszek 5, Shawn King 4, Szymon Szewczyk 0, Tomasz Ochońko 0.